O mne - Hanima

Prejsť na obsah
Volám sa Lenka a som veterinárny lekár. Popri štúdiu klasickej medicíny na univerzite som sa začala zaujímať aj o prírodné možnosti liečby a využívať liečivú silu prírodných zdrojov ako sú liečivé rastliny, oleje a učiť sa rôznym dornovým, či masážnym technikám. Láska k prírode vo mne bola už od malička. Myslím si, že všetko, čo bolo rozvrátené môže byť napravené, ak je to podchytené včas, s použitím prírodných, či správne určených konvenčných medicínskych prostriedkov. Pri snahe, chcení, precíznosti, ochote spolupracovať, cieľavedomosti, vytrvalosti a vzájomnej dôvere.

Prečo to vlastne robím?
Pretože som mala sama skúsenosť a vážne zranenú krčnú chrbticu a medicína ako taká nepomohla! Vždy som verila, že správna životospráva spolu s psychickou pohodou a dostatkom pohybu je najlepšia prevencia všetkých psychosomatických ale i vážnejších chorôb a bolestí. Od detstva som skúšala asi všetko: športová gymnastika, atletika, turistika, aikido, cross-fit, kondičné posilňovanie, cyklistika, jazdenie na koňoch, horolezectvo, skialpinizmus, tancovanie… Skrátka sa rada hýbem :). Až  zranenie ma donútilo  vzdať sa týchto aktivít. Skúšala som sa k nim vrátiť, no nešlo to a trpelo telo i myseľ. Začala som sa vzdelávať v konvenčnej i alternatívnej liečbe a našla pre seba ideálnu kombináciu. Dnes opäť robím všetko naplno!  Za tie roky, čo som sa snažila pomôcť sebe, naučila som sa pomáhať i iným bez ohľadu na vek, pohlavie, či počet nôh.

Dodržiavať zdravý životný štýl pri dnešnom životnom tempe a spôsobe života sa zdá takmer nemožné. Je to možné!  Stojí to ale veľa úsilia vydať sa na túto cestu, zmeniť niečo v našich životoch. Je to cesta o rovnováhe. Všetkého veľa škodí, či už sa jedná o pohyb, alebo priveľkú psychickú aktivitu.

Čo všetko pre to robím?
Som veterinárny lekár a preto si myslím, že lekár by mal liečiť viac než len jeden živočíšny druh. Tam, kde medicína už nepomôže preferujem terapeutické techniky (dornova metóda, breussova masáž, lávové kamene, bankovanie…), pretože injekcia ozónu nie je liečba choroby, ale len symptómov. Všetci  pochádzame z prírody, a tá bola vždy najmúdrejšia, a tak sa zaujímam aj o výrobu vlastných olejov, mastí, vyrobu prírodných liečiv, čajov a poradenstvo vo výžive. Terapie, veda, prírodné prostriedky sú všetko mocné nástroje a ja sa ich snažím pre každého pacienta (2, či 4-nohého) nakombinovať, čo najlepšie. Mojou snahou je skvalitniť život pri problémoch nielen pohybového aparátu ale aj odstraňovať primárne príčiny (ak je to možné) a dôsledky problémov. Ponúkam pomoc pre zvieratá a ľudí, nielen s problémami a ochoreniami pohybového aparátu - kĺby, kosti...

Aká je moja vízia?
Jedného dňa chcem vytvoriť centrum, kde príde majiteľ so 4-nohým miláčikom, upracovaný pár z mesta, či syn po autonehode oddýchnuť si  psychicky i fyzicky a nasmerovať sa na liečebnú cestu za uzdravením, či zlepšením momentálneho stavu. Nasmerovať sa na liečebnú cestu ideálnu pre ich stav, aby sa neprekrývala bolesť a iné symptómy liekmi, ale aby sa telo i myseľ naozaj liečili. Mojím cieľom je pomáhať a skvalitňovať život zvieratám i ľuďom.
Návrat na obsah